Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ POLICJI W RAMACH AKCJI „BEZPIECZNE FERIE”

W ramach działań pn „Bezpieczne ferie 2022” przez cały okres ferii zimowych policjanci odwiedzali dzieci i młodzież wypoczywające na półkoloniach i koloniach zorganizowanych na terenie powiatu sieradzkiego. Funkcjonariusze przekazywali wiele cennych rad na temat bezpiecznych zachowań podczas zimowego wypoczynku. Czuwali również nad bezpieczeństwem osób w miejscach zagrożonych oraz na drogach.

W okresie tegorocznych ferii zimowych policyjny profilaktyk oraz dzielnicowi spotykali się z dziećmi i młodzieżą, wypoczywającymi na półkoloniach i koloniach zorganizowanych na terenie powiatu sieradzkiego w szkołach, klubach oraz ośrodkach sportowych. Funkcjonariusze odwiedzali szkoły podstawowe min. sieradzką „dziesiątkę” i „czwórkę”, Klub Garnizonowy, jak również ośrodek wypoczynkowy „Sportowa Osada” w Burzeninie. Policjanci prewencji czuwali nad bezpieczeństwem osób spędzających czas na lodowisku „Sirka” w Sieradzu, jak również kontrolowali miejsca zwyczajowego gromadzenia się młodzieży. Funkcjonariusze drogówki dbali o bezpieczeństwo osób poruszających się pojazdami po naszych drogach.

Policjanci na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa. Rozmawiali o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, uświadamiali jak ważne jest noszenie odblasków. Podkreślali, aby do zabaw na świeżym powietrzu wybierać miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pomimo braku w naszym regionie zimowej aury, przypominali, że podczas zabawy na śniegu, zjazdów z górki na sankach należy zachować szczególną ostrożność oraz zdrowy rozsądek.  Ostrzegali, aby pod żadnym pozorem nie wchodzić na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Wskazywali, jak należy się zachować w przypadku zagubienia podczas rodzinnych wyjazdów lub pobytach w zatłoczonych miejscach min. centrach handlowych. W trakcie rozmów, funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Przypominali, aby nie otwierać drzwi nieznajomym, nie wpuszczać do mieszkania obcych osób. Omawiali również bezpieczeństwo w sieci a więc wszystkie zagrożenia, które mogą być związane z niewłaściwym korzystaniem z internetu. Na koniec każdego ze spotkań utrwalone zostały w pamięci uczestników numery alarmowe, zasady właściwego z nich korzystania oraz sposoby wzywania pomocy. Dzieci i młodzież zachęcano do udziału w konkursie plastyczno-filmowym na pod nazwą „Śnieżny Dekalog”.

asp. Magdalena Matyszczak

 

  • na obrazku znajduje się plakat z numerem alarmowym, informacją o konkursie i zasadami bezpieczeństwa na stoku
Powrót na górę strony