Informacje

Bezpieczne Boże Ciało 2026 na drogach powiatu sieradzkiego

Sieradzcy policjanci podsumowali działania prowadzone od 3 do 8 czerwca 2026 roku w związku ze świętem Bożego Ciała. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, dbając o płynność ruchu, reagując na wykroczenia oraz prowadząc kontrole drogowe na terenie całego powiatu. Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 646 kierujących, ujawniono 222 wykroczenia, 7 osób straciło prawo jazdy, ujawniono 2 nietrzeźwych kierujących. Na drogach regionu było bezpiecznie, nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowaliśmy 14 kolizji drogowych.

Podczas długiego weekendu czerwcowego policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Boże Ciało 2026”, dbając o bezpieczeństwo podróżujących oraz zabezpieczając liczne procesje odbywające się na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze pełnili służbę w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach oraz na motocyklach.Mundurowi kontrolowali prędkość, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Szczególną uwagę poświęcono badaniu trzeźwości kierowców. 
W trakcie działań policjanci skontrolowali 343 pojazdy oraz przebadali na zawartość alkoholu 646 kierujących. Policnanci wyeliminwali z ruchu 2 kierujacych w stanie nietrzeźwości.  W wyniku przeprowadzonych kontroli zastosowano 222 środki karne, ujawniając między innymi 181 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali również 7 praw jazdy. Pięciu kierujących straciło uprawnienia za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, natomiast dwóch kolejnych dopuściło się takiego wykroczenia poza obszarem zabudowanym. Zatrzymano rownież 12 dowodów rejestarcyjnych. Podczas długiego weekendu na drogach powiatu sieradzkiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano 14 kolizji drogowych

Dziękujemy wszystkim kierowcom, pieszym i rowerzystom za odpowiedzialne zachowanie oraz apelujemy o dalsze przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego z nas.

aspirant sztabowy Agnieszka Kulawiecka

Powrót na górę strony