Informacje

Tłumaczyła, że nawigacja źle ją prowadzi, a alkomat wskazał... ponad 2,5 promila alkoholu

Dzięki reakcji świadka, policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwą kierująca fiatem. 49-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dziękujemy za czujność i właściwą postawę, które być może zapobiegły kolejnej tragedii na drodze. Nieodpowiedzialna kierująca straciła już prawo jazdy. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą.

23 września 2024 roku około godziny 20.00 świadek jadący przez miejscowość Dębołęka zwrócił uwagę na nietypowy tor jazdy poruszającego się przed nim fiata. Kierowca zjeżdżał ze swojego pasa ruchu, co jakis czas wjeżdżając na pobocze. Świadek cały czas jechał za fiatem i obserwował zachowanie kierowcy. W miejscowości Charłupia Wielka wyprzedził go i bezpiecznie zatrzymał się. Podszedł do fiata, gdzie za kierownicą siedziała kobieta. Świadek zapytał czy dobrze się czuje i czy nie potrzebuje pomocy. Kobieta oświadczyła, że wszystko w porządku, tylko nawigacja źle ją prowadzi. W trakcie rozmowy mężczyzna wyczuł od niej alkohol i szybko wyjął kluczyki ze stacyjki. Następnie zadzwonił numer alarmowy. Wówczas kobieta zaczęła zachowywać się agresywnie i żądała odwołania interwencji policji. W tym czasie na miejsce przyjechali mundurowi, którzy ustalili tożsamość kierującej. Była to 49-letni mieszkanka powiatu sieradzkiego. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzianej kierującej policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka kara pieniężna. 


Dziękujemy świadkowi za właściwą reakcję. Nietrzeźwi kierujący są ogromnym  zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Policja apeluje, widzisz nietrzeźwego kierującego - reaguj! O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112. Przypominamy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Należy natomiast pamiętać, że taką osobę niezwłocznie trzeba przekazać policji.

aspirant sztabowy Agnieszka Kulawiecka

  • Policyjna gwiazda na niebieskim tle z numerem alarmowym 112.
Powrót na górę strony