Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

DZIELNICOWY

Przyjazny, otwarty, komunikatywny, dostępny, aktywny, efektywny i wykształcony – to cechy dobrego dzielnicowego. Nowa forma pracy dzielnicowego ukierunkowana jest w głównej mierze na identyfikację problemów społeczności lokalnych, rozwiązywanie ich i eliminację zagrożeń. W województwie łódzkim służbę pełni 467 dzielnicowych ( w Łodzi 142) wśród nich jest 41 policjantek i 426 policjantów. Mają różny staż i doświadczenie. Najstarszy ma 28 lat służby, najmłodszy 5. Najwięcej bo 172 jest w stopniu m

       Założeniem programu „Dzielnicowy bliżej nas” jest wzmocnienie roli dzielnicowego i zwiększenie jego pracy podczas obchodu w podległym terenie, w bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami. Istotnym obszarem wprowadzonych zmian jest obszar szkoleniowy, w którym nacisk położono na kształtowanie umiejętności komunikacji społecznej.

       Jednym z kluczowych elementów jest szerokie współdziałanie. Opiera się ono na trzech filarach, na które składa się: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, służba dzielnicowych oraz reaktywacja posterunków policji.

        W obszarze narzędzi komunikacji społecznej wdrożono nowe kanały komunikacji ze społeczeństwem: telefony komórkowe, Internet, funkcyjne konta poczty elektronicznej. Poprzez aplikację mobilną MOJA KOMENDA zapewniono dostęp do danych dot. rejonów służbowych i dzielnicowych z terenu całego kraju.

        W Komendzie Powiatowej Policji w Sieradzu służy łącznie 19 dzielnicowych w tym na komisariatach 10.  W sieradzkiej komendzie która obejmuje swoim rejonem miasto i gminę Sieradz aktualnie jest 9 dzielnicowych. Każdy  z nich ma przydzielony swój rejon służbowy. Wszyscy dzielnicowi są doświadczonymi funkcjonariuszami ze stażem służby od 6 do 12 lat. Wśród nich jest jedna funkcjonariuszka - sierż. sztab. Magdalena Matyszczak. Jak ważną spełniają rolę świadczą codzienne wizyty mieszkańców, którzy przychodzą do nich w sprawie pomocy przy rozwiązywaniu swoich często poważnych problemów. Jednym z ich najważniejszych zagadnień, które są realizowane każdego dnia jest prowadzenie „Niebieskich Kart”. W zeszłym roku na terenie naszego powiatu prowadzili łącznie 241 Niebieskich Kart. Dzisiaj każdy dzielnicowy dysponuje służbowym telefonem komórkowym – /numer na stronie internetowej przy każdym z funkcjonariuszy/, a także własną skrzynką mailową. Ma to jeszcze bardziej ułatwić społeczeństwu kontakt ze swoim dzielnicowym.

       O wysokim zaangażowaniu w służbę jak i wysokiej wiedzy merytorycznej świadczy fakt, że praktycznie każdego roku przynajmniej jeden z naszych dzielnicowych zajmuje czołowe miejsca w konkursach na najlepszego dzielnicowego województwa. W 2016r. wśród trójki najlepszych dzielnicowych znalazł się asp. Sławomir Szymański.

 

Powrót na górę strony