Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

25 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Sieradzu miały miejsce eliminacje powiatowe 41. edycji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najwyższe miejsca na podium zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kwaskowie, a w kategorii klas gimnazjalnych – drużyna z Gimnazjum we Wróblewie. Zwycięscy będą reprezentowali powiat sieradzki na etapie wojewódzkim i zmierzą się z najlepszymi drużynami województwa łódzkiego.

Organizatorami tegorocznej edycji turnieju byli Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu. Rywalizowało ze sobą 8 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych oraz 7 drużyn reprezentujących klasy gimnazjalne z powiatu sieradzkiego. Zawodnicy zmierzyli się z testem wiedzy sprawdzającym znajomość przepisów ruchu drogowego. Natomiast druga konkurencja polegała na pokonaniu rowerem toru przeszkód. Po kilkugodzinnej zaciętej rywalizacji jury wyłoniło zwycięzców.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kwaskowie, II miejsce zajęli reprezentanci Zespołu Szkół w Waszkowskiem, natomiast III miejsce przypadło gospodarzom, czyli Szkole Podstawowej Nr 6 w Sieradzu.

Natomiast jeżeli chodzi o klasy gimnazjalne, najwyższe miejsce na podium zajęli uczniowie z Gimnazjum we Wróblewie, II miejsce drużyna ze szkoły w Złoczewie, natomiast III miejsce zajęli gimnazjaliści z Goszczanowa.

Zwycięskie drużyny odebrały puchary ufundowane przez Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu podinsp. Wojciecha Kuśmierka. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali również nagrody ufundowane przez sponsorów. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sieradzkiej komendy oraz przedstawiciele sieradzkiego WORD – u.

Przedsięwzięcie to ma na celu przede wszystkim propagowanie wśród dzieci i młodzieży prawidłowych zachowań na drodze oraz niewątpliwie wpływają na wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.