Rejon miasta i gminy Sieradz

Rejon miasta i gminy Sieradz


DZIELNICOWI I ICH REJONY SŁUŻBOWE:

Połączenia telefoniczne będą odbierane tylko w trakcie pełnienia służb przez dzielnicowych.

W przypadklu trudności nawiązania kontaktu telefonicznego z dzielnicowym

proszę kontaktować się za pośrednictwem

Sekretariatu Rewiru Dzielnicowych  

Telefon :  47 84 517 50 

 

Informacje bieżące należy zgłaszać za pośrednictwem Dyżurnego KPP Sieradz

 pod nr tel: 47 84 517 05 lub 47 84 517 07

Numer alarmowy – 997 / 112

 

REJON I

aspirant sztabowy Andrzej Owczarek

telefon 47 84 517 31  telefon komórkowy 516 436 108

http://dzielnicowy.sieradz1@sieradz.ld.policja.gov.pl

Ulice:
 Dominikańska, Grodzka, Kolegiacka, Kościuszki, Krakowskie Przedmieście (numery nieparzyste do 41), Krótka, Ogrodowa, Podrzecze, Podwale, Podzamcze, Puławskiego, Rybna, Rycerska, Rynek,Rynek Praski, Rzeczna, Stawowa, Sienkiewicza ( strona parzysta do mostu na rzece Warcie), Sportowa, Szewska, Sukiennicza, Toruńska, Warcka, Warszawska, Wąska, Wierzbowa, Wodna, Wschodnia, Zamkowa, Żwirki i Wigury, Żabia

 Inne obiekty:

 Wzgórze Zamkowe, skansen – Sieradzki Park Etnograficzny, Stadion MOSiR, Park im. A.Mickiewicza

 

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.02.2024 roku do 31.07.2024 roku

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.

Na podstawie przeprowadzonej analizy stanu bezpieczeństwa dla rejonu I, odnotowanych interwencji a także informacji uzyskanych od społeczności lokalnej zdiagnozowano główne zagrożenie znajdujące się w rejonie. Działania priorytetowe w rejonie I w wyznaczonym okresie skierowane będą na problem wybryków chuligańskich oraz spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym przez grupującą się młodzież w Sieradzu przy ul. Sportowa 1 oraz Parku Mickiewicza. Powyższe zjawiska stwarzają istotne zagrożenia poczucia bezpieczeństwa i spokoju osób przemieszczających się wskazaną ulicą oraz przebywających w parku. W trakcie przeprowadzonej analizy w okresie ostatniego półrocza były przeprowadzane interwencje Policji związane z spożywaniem alkoholu przez grupującą się młodzież. Przedmiotowe zjawiska mają mieć miejsce od piątku do niedzieli  każdego tygodnia w godzinach popołudniowych i nocnych. Prawdopodobną przyczyną występowania zagrożenia jest brak odpowiedniego zorganizowania czasu wolnego oraz edukacji mającej na celu uświadomienie o zrachowaniach naruszających normy prawne. 

2. Zakładany cel do osiągnięcia                                                                                                                                                                                                                                           

Zaklada się, iż po zrealizowaniu planu działania priorytetowego w wskazanym miejscu ograniczy się grupowanie młodzieży do pojedynczych przypadków w przeciągu tygodnia co spowoduje spadek otrzymanych zgłoszeń i w znacznym stopniu zwiększy poczucie bezpieczeństwa i spokoju społeczności lokalnej. Ocena realizacji planu zostanie oparta na ponownym przeprowadzeniu analizy oraz informacji uzyskanych od społeczności lokalnej.  

3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

- Przeprowadzanie w trakcie pełnionych służb obchodowych rozmów profilaktycznych z mieszkańcami, informujących o toku postępowania w przypadku ujawnienia zachowań niezgodnych z prawem i naruszających porządek publiczny. 
- Wyciąganie konsekwencji prawnych w stosunku do osób naruszających przepisy Kodeksu Wykroczeń oraz Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.
- Współpraca ze Strażą Miejską w Sieradzu-skierowanie wniosku do dnia 29.02.2024r.
- Zlecenie zadań kontrolnych rejonu przez służby patrolowe -skierowanie wniosku do dnia 29.02.2024r. 
- Systematyczne kontrole wskazanego rejonu zagrożonego przez dzielnicowego – oddziaływanie prewencyjne, represyjne wobec sprawców przestępstw i wykroczeń.
- Spotkania z dyrektorem MOSIR-u w Sieradzu- omówienie zagrożeń oraz przypomnienie zasad związanych z przestrzeganiem przepisów wynikających z Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi- w okresie trwania planu

4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań:

- Dyrektor MOSIR-u w Sieradzu - omówienie zagrożeń oraz przypomnienie zasad związanych z przestrzeganiem przepisów wynikających z Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, informowanie o przypadkach naruszeń przepisów prawa.
-  Straż Miejska w Sieradzu – doraźne kontrole wskazanego rejonu, działania w przypadku naruszeń przepisów prawa.
- Inne podmioty nieuwzględnione podczas sporządzania planu, a mogące mieć  wpływ na poprawę bezpieczeństwa.
- Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu- doraźne kontrole wskazanego rejonu, działania w przypadku naruszeń przepisów prawa
 

 

 

 

 


REJON II

sierżant Adam Bartosik

numer telefonu 47 84 514 14 telefon komórkowy 516 436 230

dzielnicowy.sieradz2@sieradz.ld.policja.gov.pl

Ulice:
Księdza Apolinarego Leśniewskiego, Aleja Pokoju (numery parzyste), Aleja Zwycięstwa, Jana Pawła II (numery nieparzyste do 39), Kosynierów, Krakowskie Przedmieście (numery parzyste do 42), Leszka Czarnego, Piłsudskiego, Partyzantów, Pogorzelskiego, Polna, Plac Wojewódzki, Powstańców Warszawy, Targowa, Tysiąclecia, Wyzwolenia 1918 roku oraz targowisko miejskie, Plac Skwer Miast Partnerskich.

 

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.02.2024 roku do 31.07.2024 roku

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.

Na podstawie przeprowadzonej analizy stanu bezpieczeństwa dla rejonu II, odnotowanych interwencji, naniesień na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także informacji uzyskanych od społeczności lokalnej zdiagnozowano główne zagrożenie znajdujące się w rejonie. Działania priorytetowe w rejonie II w wyznaczonym okresie skierowane będą na problem, zakłócania porządku publicznego, zaśmiecania miejsc publicznych, używanie słów wulgarnych  oraz spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym przez osoby grupujące się w Sieradzu przy ul. Krakowskie Przedmieście pomiędzy blokami o nr 4 i 6. Powyższe zjawiska stwarzają istotne zagrożenia poczucia bezpieczeństwa i spokoju mieszkańcom miasta Sieradza oraz osób przemieszczających się wskazaną ulicą.  
W trakcie przeprowadzonej analizy w okresie ostatniego roku w w/w miejscu doszło do trzech interwencji związanych z wymienionymi powyżej zjawiskami. Stwierdzono również kilkanaście naniesienia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa związanych z spożywaniem alkoholu przez osoby siedzące na ławkach. Przedmiotowe zjawiska mają mieć miejsce każdego dnia tygodnia w godzinach porannych, popołudniowych oraz nocnych. W wyniku rozmów przeprowadzonych z społecznością lokalną uzyskano informację, iż w ostatnim okresie doszło do nasilenia wskazanych powyżej problemów.   

2. Zakładany cel do osiągnięcia.

 Zakłada się, iż po zrealizowaniu planu działania priorytetowego w wskazanym miejscu ograniczy się grupowanie osób spożywających alkohol do pojedynczych przypadków w przeciągu tygodnia co spowoduje spadek otrzymanych zgłoszeń i w znacznym stopniu zwiększy poczucie bezpieczeństwa i spokoju społeczności lokalnej. Ocena realizacji planu zostanie oparta na ponownym przeprowadzeniu analizy oraz informacji uzyskanych od społeczności lokalnej.    

3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

- Przeprowadzanie w trakcie pełnionych służb obchodowych rozmów profilaktycznych 
z mieszkańcami, informujących o toku postępowania w przypadku ujawnienia zachowań niezgodnych z prawem i naruszających porządek publiczny. 
- Wyciąganie konsekwencji prawnych w stosunku do osób naruszających przepisy Kodeksu Wykroczeń oraz Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.
- Współpraca ze Strażą Miejską w Sieradzu-skierowanie wniosku do dnia 01.03.2024r.
- Zlecenie zadań kontrolnych rejonu przez służby patrolowe -skierowanie wniosku do dnia 01.03.2024r.
- Systematyczne kontrole wskazanego rejonu zagrożonego przez dzielnicowego – oddziaływanie prewencyjne, represyjne wobec sprawców przestępstw i wykroczeń.
- Spotkanie z pracownikami sklepu ,, ABC” znajdującym się w Sieradzu przy ul. Wyzwolenia 1918 Roku 5 omówienie zagrożeń oraz przypomnienie zasad związanych z przestrzeganiem przepisów wynikających z Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi
- Spotkanie z pracownikami sklepu ,,Żabka” znajdującego się w Sieradzu przy ul. Wyzwolenia 1918 Roku 1 omówienie zagrożeń oraz przypomnienie zasad związanych z przestrzeganiem przepisów wynikających z Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi

4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań:

- Sklep ,,ABC” Sieradz ul. Wyzwolenia 1918 Roku 5 omówienie zagrożeń 
oraz przypomnienie zasad związanych z przestrzeganiem przepisów wynikających z Ustawy  
o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, informowanie o przypadkach naruszeń przepisów prawa.
- Sklep ,,Żabka” Sieradz ul. Wyzwolenia 1918 Roku 1 omówienie zagrożeń 
oraz przypomnienie zasad związanych z przestrzeganiem przepisów wynikających z Ustawy  
o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, informowanie 
o przypadkach naruszeń przepisów prawa.
-  Straż Miejska w Sieradzu – doraźne kontrole wskazanego rejonu, działania 
w przypadku naruszeń przepisów prawa.
- Inne podmioty nieuwzględnione podczas sporządzania planu, a mogące mieć wpływ 
na poprawę bezpieczeństwa.
- Wydział Patrolowo-Interwencyjny Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu- doraźne kontrole wskazanego rejonu, działania w przypadku naruszeń przepisów prawa.
 


REJON III

aspirant  Damian Ochęcki

numer telefonu 47 845 14 47 lub telefon komórkowy 516436111

http://dzielnicowy.sieradz3@sieradz.ld.policja.gov.pl

      
Ulice:
Asnyka, Aleja Pokoju (numery nieparzyste), Broniewskiego, Brzechwy, Droga Brzezińska, Jana Pawła II (numery nieparzyste od 41 do ulicy1 Maja), Kochanowskiego, Konopnickiej, Konawliowa, Korczaka, Kowalskiego, Herberta, Liliowa, Norwida, Orzeszkowej, Prusa, Porazińskiej, Reja, Rodziewiczówny, Różana, Sasankowa, Sempołowskiej, Słowackiego, Spółdzielcza, Struga, Kasprowicza Jana, Szymańskiego, Tulipanowa, Tuwima, Wyspiańskiego, Zajęcza, Żeromskiego.

 

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.02.2024 roku do 31.07.2024 roku

 

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.

Na podstawie przeprowadzonej analizy stanu bezpieczeństwa dla rejonu III, odnotowanych interwencji, naniesień na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także informacji uzyskanych od społeczności lokalnej zdiagnozowano główne zagrożenie znajdujące się w rejonie. Działania priorytetowe w rejonie III w wyznaczonym okresie skierowane będą na problem, zakłócania porządku publicznego, wybryków chuligańskich, kradzieży oraz spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym przez grupującą się młodzież w Sieradzu przy ul. Spółdzielczej w okolicy budynku Urzędu Skarbowego oraz znajdujących się tam garaży. Powyższe zjawiska stwarzają istotne zagrożenia poczucia bezpieczeństwa i spokoju mieszkańcom miasta Sieradza oraz osób przemieszczających się wskazaną ulicą. W trakcie przeprowadzonej analizy w okresie ostatniego roku w w/w miejscu doszło do czterech interwencji związanych z wymienionymi powyżej zjawiskami. Stwierdzono również kilkanaście naniesienia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa związanych z spożywaniem alkoholu przez grupującą się młodzież. Przedmiotowe zjawiska mają mieć miejsce każdego dnia tygodnia w godzinach popołudniowych oraz nocnych. W wyniku rozmów przeprowadzonych  z społecznością lokalną uzyskano informację, iż w ostatnim okresie doszło do nasilenia wskazanych powyżej problemów.     

2. Zakładany cel do osiągnięcia.

Zakłada się, iż po zrealizowaniu planu działania priorytetowego w wskazanym miejscu ograniczy się grupowanie młodzieży do pojedynczych przypadków w przeciągu tygodnia co spowoduje spadek otrzymanych zgłoszeń i w znacznym stopniu zwiększy poczucie bezpieczeństwa i spokoju społeczności lokalnej. Ocena realizacji planu zostanie oparta na ponownym przeprowadzeniu analizy oraz informacji uzyskanych od społeczności lokalnej.   

3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

- Przeprowadzanie w trakcie pełnionych służb obchodowych rozmów profilaktycznych 
z mieszkańcami, informujących o toku postępowania w przypadku ujawnienia zachowań niezgodnych z prawem i naruszających porządek publiczny. 
- Wyciąganie konsekwencji prawnych w stosunku do osób naruszających przepisy Kodeksu Wykroczeń oraz Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.
- Współpraca ze Strażą Miejską w Sieradzu-skierowanie wniosku do dnia 15.03.2024r.
- Zlecenie zadań kontrolnych rejonu przez służby patrolowe -skierowanie wniosku do dnia 15.03.2024r.
- Systematyczne kontrole wskazanego rejonu zagrożonego przez dzielnicowego – oddziaływanie prewencyjne, represyjne wobec sprawców przestępstw i wykroczeń.
- Spotkanie z pracownikami sklepu ,,Aldi” znajdującym się w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 59- omówienie zagrożeń oraz przypomnienie zasad związanych z przestrzeganiem przepisów wynikających z Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi
- Spotkanie z pracownikami sklepu ,,Żabka” znajdującego się w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 53  omówienie zagrożeń oraz przypomnienie zasad związanych z przestrzeganiem przepisów wynikających z Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi

4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań:

- Sklep ,,Aldi” Sieradz ul. Jana Pawła II 59 omówienie zagrożeń oraz przypomnienie zasad związanych z przestrzeganiem przepisów wynikających z Ustawy  
o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, informowanie o przypadkach naruszeń przepisów prawa.
- Sklep ,,Żabka” Sieradz ul. Jana Pawła II 53   omówienie zagrożeń oraz przypomnienie zasad związanych z przestrzeganiem przepisów wynikających 
z Ustawy  o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, informowanie o przypadkach naruszeń przepisów prawa.
-  Straż Miejska w Sieradzu – doraźne kontrole wskazanego rejonu, działania w przypadku naruszeń przepisów prawa.
- Inne podmioty nieuwzględnione podczas sporządzania planu, a mogące mieć  wpływ na poprawę bezpieczeństwa.
- Wydział Patrolowo-Interwencyjny Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu- doraźne kontrole wskazanego rejonu, działania w przypadku naruszeń przepisów prawa.
 

REJON IV

młodszy aspirant Krzysztof Tyszkiewicz

numer telefonu 47 845 17 39 telefon komórkowy 516 436 177

http://dzielnicowy.sieradz4@sieradz.ld.policja.gov.pl    

Ulice:

1 Maja, 3 Maja, Akacjowa, Armii Krajowej (nr parzyste od 14 i nr 7), Barczyka, Batorego, Błękitna, Boczna, Botaniczna, 
Browarek, Brzezińskiego, Cegielniana, Ceramiczna, Chodkiewicza, Cierplikowskiego, Czarnieckiego, Drewniana, 
Droga Dąbrowska, Droga Jeziorska, Działkowa, Floriana, Gliniana, Graeve, Grzesika i Piwnika, Górka Kłocka, Jagiełły, Jana Kazimierza, 
Jana Pawła II (nr nieparzyste od ul. 1 Maja - od nr 93 - Autosir i parzyste od nr 92), Jasna, Jaśminowa, Ketlinga, Kmicica, 
Krakowskie Przedmieście (nr nieparzyste od 43, parzyste od 44), Krasawna, Królowej Jadwigi, Lipowa, Łabędzia,
Łąkowa, Mała, Niska, Nowa, Nowowiejskiego, Oksińskiego, Olendry Duże, Opłotki, Organizacji Katyń, Piaskowa, Podbipięty, Pogodna, Południowa, Prosta, 
Pod Skarpą, Piwna, Sadowa, Sapiehy, Sąsiedzka, Sasankowa, Sikorskiego (nr nieparzyste), Skośna, Skrzetuskiego, Słomiana, Słoneczna, Sobieskiego, 
Spacerowa, Spadowa, Stroma, Sybiraków, Szkolna, Tęczowa,Warneńczyka, Wesoła, Wiklinowa, Wiosenna, Wiśniowieckiego, Witosa, Wołodyjowskiego, Wrzosowa, Wspólna, Wysoka, Zagłoby, Zielona, Złotej Jesieni, Żwirowa, Żółkiewskiego, Trzech Króli.

Inny obiekt:

Szpital

 

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.02.2024 roku do 31.07.2024 roku

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.

Na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa przeprowadzonej przez dzielnicowego dla rejonu IV, w tym odnotowanych naniesień na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i informacji uzyskanych od lokalnej społeczności oraz wiedzy własnej zdiagnozowano główne zagrożenie występujące w rejonie służbowym. Działanie priorytetowe w rejonie służbowym IV, we wskazanym okresie zostanie ukierunkowane na problem niedopełnienia przez właściciela obowiązku sprawowania nadzoru nad zwierzęciem na ul. Krakowskie Przedmieście od ul. 1-go Maja do msc. Monice wraz z ulicami przyległymi. Na wskazanym obszarze dominuje infrastruktura domów jednorodzinnych. Z informacji uzyskanych od lokalnej społeczności ustalono, że w większości posesji znajdują się zwierzęta domowe takie jak psy i koty, które pod nieobecność właścicieli mogą wyjść poza teren nieruchomości. Powyższe sytuacje stwarzają istotne zagrożenie poczucia bezpieczeństwa i spokoju osobom przemieszczającym się drogą, a także pobliskim mieszkańcom okolicznych oraz powoduje realne zagrożenie dla ruchu pieszego oraz kołowego. Według przeprowadzonej analizy w ostatnim okresie zostały naniesione 2 zagrożenia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczące wałęsających się psów. Przedmiotowe zjawiska mają mieć miejsce każdego dnia tygodnia w godzinach popołudniowych i wieczornych.

2. Zakładany cel do osiągnięcia.

Zakłada się, że po zrealizowaniu planu działania priorytetowego we wskazanym miejscu zostanie wystarczająco ograniczone zjawisko liczby zwierząt domowych poruszających się po terenach ogólnodostępnych bez zachowanego właściwego nadzoru przez osobę, która trzyma zwierzę.              

3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

-Prowadzenie rozmów profilaktycznych z właścicielami zwierząt domowych przez dzielnicowego informując o obowiązkach, a w przypadku nie podjęcia przez nich działań adekwatna reakcja na popełnione wykroczenie – w trakcie realizacji planu. 
-Współpraca ze Strażą Miejską w Sieradzu – skierowanie wniosku do dnia 29.02.2024r.
-Skierowanie wniosku do kierownika ogniwa patrolowo-interwencyjnego KPP w Sieradzu o dokonywanie przez służby patrolowe kontroli i sprawdzeń w wskazanym rejonie w zakresie właściwego sprawowania nadzoru nad zwierzętami domowymi, adekwatna reakcja na popełnione wykroczenie przez cały okres funkcjonowania planu- w terminie do dnia 29.02.2024r.
-Kontrolowanie wskazanego rejonu zagrożonego podczas służby obchodowej dzielnicowego, w tym oddziaływanie prewencyjne, represyjne wobec sprawców przestępstw i wykroczeń
-Skierowanie wniosku do Urzędu Miasta Sieradz z prośbą o rozwieszenie oraz rozpowszechnianie wśród mieszkańców informacji o realizowanym przez dzielnicowego planie działania priorytetowego – w terminie do 29.02.2024r..   
    
4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem  planowanych przez nie do realizacji zadań:

-Straż Miejska w Sieradzu – doraźne kontrole wskazanego rejonu, działania w przypadku naruszeń przepisów prawa
-Wydział Patrolowo-Interwencyjny Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu-doraźne kontrole wskazanego rejonu, działanie w przypadku ujawnienia naruszeń przepisów prawa
-Inne podmioty nieuwzględnione podczas sporządzania planu, a mogące mieć  wpływ na poprawę bezpieczeństwa.
 


REJON V

młodszy aspirant Anna Kalisiewicz

numer telefonu 47 84 517 35  telefon komórkowy 516436202

dzielnicowy.sieradz5@sieradz.ld.policja.gov.pl

Ulice:
 Aleja Grunwaldzka (strona  parzysta do nr 14), 
Jagiellońska, Jana Pawła II (nr parzyste do skrzyżowania z ul. Al. Grunwaldzka nr 52), Jańczaka, Władysława Łokietka, Piastowska, 
Popiełuszki, POW (od ronda do Alei Grunwaldzkiej),
Sarańska (od POW do Władysława Łokietka)

Inne obiekty:

Bazar "Bartek", Zielony Ryneczek (obok Biedronki-Jana Pawła II), Dworzec PKS, Kościół na ul. Al. Grunwaldzka, SP nr 10 i 9.

 

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.02.2024 roku do 31.07.2024 roku

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.

Na podstawie informacji uzyskanych od lokalnej społeczności oraz odnotowanych interwencji Policji  w Sieradzu przy ul. Aleja Grunwaldzka 2 na terenie przyległym do Restauracji „Mc Donalds” w godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych dochodzi do grupowania się osób, które spożywają alkohol, zaśmiecają teren, załatwiają potrzeby fizjologiczne oraz zakłócają spokój pobliskim mieszkańcom.  

2. Zakładany cel do osiągnięcia.

- Zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz przestrzeganie ładu i porządku publicznego.                                                                                                                                                                              - Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców pobliskich bloków poprzez wyeliminowania zjawiska zakłócania spokoju mieszkańcom, spożywania alkoholu oraz  zaśmiecania i zanieczyszczania miejsca publicznego.

3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań

- Wyciąganie konsekwencji prawnych w stosunku do osób naruszających przepisy Kodeksu Wykroczeń oraz Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi; –termin w trakcie realizacji planu;
- Prowadzenie w trakcie pełnionych służb obchodowych  rozmów z mieszkańcom i  pobliskich bloków i przekazania informacji odnośnie sposobów postępowania w przypadku ujawnienia zachowań niezgodnych z prawem i godzący w porządek publiczny oraz przekazanie informacji o wdrożonym planie priorytetowym dla rejonu V; – termin w trakcie realizacji planu                                                                                       
- Zlecenie zadań kontrolnych rejonu  przez służby patrolowe terenu przy ul. Al. Grunwaldzka 2 oraz terenu przyległego. Identyfikowanie grupujących się osób i przeprowadzanie z nimi rozmów ostrzegawczych jak i wyciąganie konsekwencji prawnych w stosunku do osób naruszających normy prawne -  pismo do kierownika OPI w KPP w  Sieradzu (do dnia 20.02.2024r.) o objęcie szczególnym nadzorem wskazane miejsce przez służby patrolowe.  
- Systematyczne kontrole wskazanego rejonu zagrożonego przez dzielnicowego oddziaływanie prewencyjne, represyjne wobec sprawców przestępstw i wykroczeń;
- Współpraca ze Strażą Miejską w Sieradzu poprzez objęcie nadzorem przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, rejonu wskazanego w planie priorytetowym- pismo do Komendanta Straży Miejskiej w  Sieradzu (do dnia 20.02.2024r.) o objęcie szczególnym nadzorem wskazane miejsce przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.
-Spotkanie z kierownictwem i pracownikami   Restauracji „Mc Donalds” oraz sklepu „Żabka” ul. Jagiellońska 15, które leżą w najbliższym sąsiedztwie wskazanego, zagrożonego miejsca- termin w trakcie realizacji planu.

4.Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań.

- Straż Miejska w Sieradzu- samodzielne patrole i wspólne z funkcjonariuszami Policji w rejonie ul. Al. Grunwaldzka 2 w szczególności w piątki i soboty w godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych;
- Sklep spożywczo- monopolowy:  – „Żabka” Sieradz ul. Jagiellońska 15 – zaplanowanie spotkania z właścicielem oraz pracownikami w/w sklepów na temat przestrzegania przepisów wynikających z Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, a w szczególności dotyczących sprzedaży alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym oraz   grożących za taki czy konsekwencjami karnymi.
- Restauracja „Mc Donalds” – zaplanowanie spotkania z kierownictwem oraz pracownikami w/w restauracji na temat przestrzegania przepisów porządkowych przez klientów oraz omówienie sposobu reagowania na łamanie prawa na terenie przyległym do restauracji „Mc Donalds”.
 

 

                                                                           

 


REJON VI

sierżant Żaneta Dulska

numer telefonu 47 84 517 55 telefon komórkowy 516 436 173 

http://dzielnicowy.sieradz6@sieradz.ld.policja.gov.pl

 

Ulice: 
Aleja Grunwaldzka (numery nieparzyste do 23a), Armii Krajowej (numery parzyste do 12 i nieparzyste do 5), 
Bohaterów Września, Braterstwa Broni, 
Generała Andersa Władysława, Janczaka, Generała Maczka, Sikorskiego (nr 4, 6, 8), Spychalskiego, Strzelców Kaniowskich, Taczanowskiego,
Jana Pawła II numery parzyste od skrzyżowania Aleja Grunwaldzka do ulicy Sikorskiego, Wincentego Wnuka, Stacheckiego Koliby, Grota Roweckiego.

Inne obiekty :

Urząd Gminy i Szkoła Podstawowa Gminy Sieradz

 

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.02.2024 roku do 31.07.2024 roku

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.   

Na podstawie przeprowadzonej analizy stanu bezpieczeństwa dla rejonu VI odnotowanych interwencji, naniesień na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także informacji uzyskanych od społeczności lokalnej zdiagnozowano główne zagrożenie znajdujące się w rejonie. Działania priorytetowe w rejonie VI w wyznaczonym okresie skierowane będą na problem, zakłócania porządku publicznego, zanieczyszczania miejsca publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym przez osoby grupujące się w Sieradzu na skwerze między blokami przy ul. Stacheckiego Koliba 2a i ul. Grota Roweckiego 1. Powyższe zjawiska stwarzają istotne zagrożenia poczucia bezpieczeństwa i spokoju mieszkańcom miasta Sieradza oraz osób przemieszczających się wskazaną ulicą. W trakcie przeprowadzonej analizy w okresie ostatniego roku w w/w miejscu doszło do czterech interwencji związanych z wymienionymi powyżej zjawiskami. Stwierdzono również  naniesienia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa związanych z spożywaniem alkoholu oraz aktami wandalizmu przez grupujące się osoby. Przedmiotowe zjawiska mają mieć miejsce każdego dnia tygodnia w godzinach popołudniowych oraz nocnych. W wyniku rozmów przeprowadzonych z społecznością lokalną uzyskano informację, iż w ostatnim okresie doszło do nasilenia wskazanych powyżej problemów. 

2. Zakładany cel do osiągnięcia.

Zakłada się, iż po zrealizowaniu planu działania priorytetowego w wskazanym miejscu ograniczy się grupowanie osób spożywających alkohol do pojedynczych przypadków w przeciągu tygodnia co spowoduje spadek otrzymanych zgłoszeń i w znacznym stopniu zwiększy poczucie bezpieczeństwa i spokoju społeczności lokalnej. Ocena realizacji planu zostanie oparta na ponownym przeprowadzeniu analizy oraz informacji uzyskanych od społeczności lokalnej.      

3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

- Przeprowadzanie w trakcie pełnionych służb obchodowych rozmów profilaktycznych 
z mieszkańcami, informujących o toku postępowania w przypadku ujawnienia zachowań niezgodnych z prawem i naruszających porządek publiczny. 
- Wyciąganie konsekwencji prawnych w stosunku do osób naruszających przepisy Kodeksu Wykroczeń oraz Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.
- Współpraca ze Strażą Miejską w Sieradzu - skierowanie wniosku do dnia 15.03.2024r.
- Zlecenie zadań kontrolnych rejonu przez służby patrolowe - skierowanie wniosku do dnia 15.03.2024r.
- Systematyczne kontrole wskazanego rejonu zagrożonego przez dzielnicowego – oddziaływanie prewencyjne, represyjne wobec sprawców przestępstw i wykroczeń

5. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań:

-  Straż Miejska w Sieradzu – doraźne kontrole wskazanego rejonu, działania w przypadku naruszeń przepisów prawa.
- Inne podmioty nieuwzględnione podczas sporządzania planu, a mogące mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa.
- Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu- doraźne kontrole wskazanego rejonu, działania w przypadku naruszeń przepisów prawa.
 

 


 

REJON VII 

młodszy aspirant Tobiasz Toboła 

numer telefonu 47 84 514 14 telefon komórkowy 516 436 190

dzielnicowy.sieradz7@sieradz.ld.policja.gov.pl

Ulice:

Aleja Grunwaldzka (nr 25), Błotna, Brzozowa, Bukowa, Cisowa, Daszyńskiego, Dębowa, Dolna, Dworska, Górna, Jesionowa
11-go Listopada, Kolejowa, Krajobrazowa, Kręta, Lawendowa, Lema,  Leszczynowa, Leśna, Letniskowa, Lipowa, Ludowa, Miejska, Modrzewiowa, Nowy Świat
Paderewskiego, Podmiejska, POW (od Al. Grunwaldzkiej tj. nr parzyste od nr 76, nr nieparzyste od nr 63), Przejazd, Przyjazna,
Radzyminowska, Rapackiego, Reymonta, Sarańska (od ul. POW do ul. Wojska Polskiego), Scaleniowa, Spokojna, Staropolna, Szlachecka, Świerkowa, Topolowa,
Towarowa, Turystyczna, Wakacyjna, Wczasowa, Wiejska, Wiśniowa, Wojska Polskiego ( nr nieparzyste), Wolska, Zachodnia, Zakładników, Zaścianek, Rajska, ,

 Inne obiekty:

Dworzec PKP, Rondo Żołnierzy Niezłomnych

 

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.02.2024 roku do 31.07.2024 roku

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.                                                                                                                                                                                                                   

Na podstawie przeprowadzonej analizy stanu bezpieczeństwa dla rejonu VII, odnotowanych interwencji, naniesień na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także informacji uzyskanych od społecznośći lokalnej zdiagnozowano główne zagrożenie znajdującą się w rejonie. Działania priorytetowe w rejonie VII w wyznaczonym okresie skierowane będą na problem spożywania alkoholu, używania słów nieprzyzwoitych oraz zakłócania porządku publicznego w miejscu niedozwolonym przez grupujące się osoby w Sieradzu przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 203, sklep „spożywczy ABC”. Przeprowadzono analizę w okresie ostatniego roku, gdzie dochodziło do spożywania alkoholu, używania słów nieprzyzwoitych oraz zakłócania porządku publicznego co spowodowało istotne zagrożenia poczucia bezpieczeństwa przez mieszkańców okolicznych domów oraz osób przemieszczających się ulicami. W trakcie analizy w okresie ostatniego roku, we wskazanym miejscu dochodziło  do spożywania alkoholu, używania słów nieprzyzwoitych oraz zakłócania porządku publicznego, od połowy roku 2023r. przyjęto 4 naniesień na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz kilku interwencji własnych związanych z spożywaniem alkoholu, używaniem słów nieprzyzwoitych oraz zakłócaniem porządku publicznego przez grupujące się tam osoby. Przedmiotowe zjawiska mają miejsce każdego dnia tygodnia w godzinach popołudniowych. W rozmowach przeprowadzonych ze społecznością lokalną uzyskano informację, że doszło do nasilenia wskazanego problemu.    

2. Zakładany cel do osiągnięcia.

Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców poprzez całkowite wyeliminowanie zjawisk spożywania alkoholu, używania słów nieprzyzwoitych oraz zakłócania porządku publicznego.          

3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

-Przeprowadzanie w trakcie pełnionych służb obchodowych rozmów profilaktycznych z mieszkańcami ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej, informując o toku postępowania w przypadku ujawnienia zachowań niezgodnych z prawem i naruszających porządek publiczny. 
-Współpraca ze Strażą Miejską w Sieradzu - skierowanie wniosku do dnia 05.02.2024r. 
-Zlecenie zadań kontrolnych rejonu przez służby patrolowe - skierowanie wniosku do dnia 05.02.2024r. 
-Systematyczne kontrole wskazanego rejonu zagrożonego przez dzielnicowego – oddziaływanie prewencyjne, represyjne wobec sprawców przestępstw i wykroczeń.
-Wyciąganie konsekwencji prawnych w stosunku do osób naruszających przepisy Kodeksu Wykroczeń oraz Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.
-Spotkania z właścicielami i pracownikami sklepu „spożywczy ABC”. „znajdującymi        się w Sieradzu przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 203 - omówienie zagrożeń oraz przypomnienie zasad związanych z przestrzeganiem przepisów wynikających z Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi w okresie działania planu.
-Inne podmioty nieuwzględnione podczas sporządzania planu, a mogące mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań:

- Straż Miejska w Sieradzu – doraźne kontrole wskazanego rejonu.
- Ogniwo patrolowo-interwencyjne Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu – doraźne kontrole wskazanego miejsca.
- Inne podmioty nieuwzględnione podczas sporządzania planu, a mogące mieć  wpływ    na poprawę bezpieczeństwa.
- Spotkania z właścicielami i pracownikami sklepu „spożywczy ABC”. „znajdującymi       się w Sieradzu przy ul. . Polskiej Organizacji Wojskowej 203 - omówienie zagrożeń oraz przypomnienie zasad związanych z przestrzeganiem przepisów wynikających z Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi w okresie działania planu.
 


 

REJON VIII

 aspirant Malwina Nowak

numer telefonu 47 84 517 17 telefon komórkowy 516 436 132

http://dzielnicowy.sieradz8@sieradz.ld.policja.gov.pl

Ulice:

Andrzejewskiego, Bagienna, Bazylika, Błonie, Borek, Ciołkowskiego, Dzigorzewska, Elewatorowa, Glinianki, 
Herbowa, Józefiaka, Kamienna, Kasztanowa, Klonowa, Kopernika, Kościelna, Kwiatowa, Lokajskiego, 
Mączyńskiego, Mickiewicza, Mokra, Mostowa, Nadwarciańska, Nenckiego, Obwodowa, Olendry Małe, 
Orzechowa, Parkowa, Paszkiewicza, Piątkowskiej, Podgórze, Portowa, Równa, Siemianowicza, Sienkiewicza 
(str. nieparzysta oraz parzysta od mostu na rzece Warcie), Składowa, Starowarcka, Sternfelda,  Stodolniana, 
Sosnowa, Sulmierskiego, Torowa, Strażacka, Uniejowska, Wczasowa, Widawska, Wojska Polskiego (nr parzyste), 
Wojsławska, Zacisze, Złota.Gruntowa.

 Inne obiekty:
Amfiteatr Miejski, Park Staromiejski, Rondo Sieradzkich Żołnierzy Łączności, Ośrodek MOSiR w Rudzie

 

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.02.2024 roku do 31.07.2024 roku

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.

Na podstawie przeprowadzonej analizy stanu bezpieczeństwa dla rejonu VIII odnotowanych interwencji, naniesień na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także informacji uzyskanych od społeczności lokalnej zdiagnozowano główne zagrożenie znajdujące się w rejonie. Działania priorytetowe w rejonie VIII w wyznaczonym okresie skierowane będą na problem kradzieży sklepowej, zakłócania porządku publicznego, oraz spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym przez osoby grupujące się w Sieradzu przy ul. Uniejowskiej 15. Powyższe zjawiska stwarzają istotne zagrożenia poczucia bezpieczeństwa i spokoju mieszkańcom miasta Sieradza oraz osób przemieszczających się wskazaną drogą.W trakcie przeprowadzonej analizy w okresie ostatniego roku w w/w miejscu doszło do czterech interwencji związanych z wymienionymi powyżej zjawiskami. Stwierdzono również  naniesienia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa związanych z spożywaniem alkoholu przez grupujące się osoby. Przedmiotowe zjawiska mają mieć miejsce każdego dnia tygodnia w godzinach popołudniowych i wieczornych. W wyniku rozmów przeprowadzonych ze społecznością lokalną uzyskano informację, iż w ostatnim okresie doszło do nasilenia wskazanych powyżej problemów. 

2. Zakładany cel do osiągnięcia.

Zakłada się, iż realizacja planu działania priorytetowego rejonu VIII we wskazanym miejscu i czasie wpłynie pozytywnie na wzrost poczucia bezpieczeństwa i spokoju lokalnych mieszkańców oraz przechodniów, poprzez zmniejszenie do pojedynczych przypadków zjawisk spożywania alkoholu, kradzieży sklepowych jak również zakłócania porządku publicznego. Ocena realizacji planu zostanie oparta na ponownym przeprowadzeniu analizy oraz informacji uzyskanych od społeczności lokalnej.   

3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

- Przeprowadzanie w trakcie pełnionych służb obchodowych rozmów profilaktycznych z mieszkańcami, informujących o toku postępowania w przypadku ujawnienia zachowań niezgodnych z prawem i naruszających porządek publiczny. 
- Wyciąganie konsekwencji prawnych w stosunku do osób naruszających przepisy Kodeksu Wykroczeń oraz Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.
- Współpraca ze Strażą Miejską w Sieradzu - skierowanie wniosku do dnia 15.03.2024r.
- Zlecenie zadań kontrolnych rejonu przez służby patrolowe - skierowanie wniosku do dnia 15.03.2024 r.
- Systematyczne kontrole wskazanego rejonu zagrożonego przez dzielnicowego – oddziaływanie prewencyjne, represyjne wobec sprawców przestępstw i wykroczeń.
- Spotkanie z pracownikami sklepu ,,Żabka” znajdującym się w Sieradzu przy ul. Uniejowskiej 15 - omówienie zagrożeń oraz przypomnienie zasad związanych
 z przestrzeganiem przepisów wynikających z Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi

4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań:

- Sklep ,,Żabka” przy ul. Uniejowska 15 - omówienie zagrożeń oraz przypomnienie zasad związanych z przestrzeganiem przepisów wynikających z Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, informowanie o przypadkach naruszeń przepisów prawa.
- Straż Miejska w Sieradzu – doraźne kontrole wskazanego rejonu, działania w przypadku naruszeń przepisów prawa.
- Inne podmioty nieuwzględnione podczas sporządzania planu, a mogące mieć  wpływ na poprawę bezpieczeństwa.
- Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu- doraźne kontrole wskazanego rejonu, działania w przypadku naruszeń przepisów prawa
 

REJON IX

młodszy aspirant Mateusz Sierek
 

numer telefonu 47 84 517 32  lub telefonu komórkowy 516436148

dzielnicowy.sieradz9@sieradz.ld.policja.gov.pl

Ulice/Miejscowości

Biskupice, Bobrowniki, Bogumiłów, Borzewisko, Budziczna, Chałupki, Chojne, Charłupia Mała, , Czartki, Dąbrowa Wielka, Dąbrówka, Dębina,
Dębowiec, Dzierlin, Dzigorzew, Grabowiec, Grądy, Jeziory, Kamionaczyk, Kłocko, Kowale, Kuśnie, Kozy, Łosieniec, Męcka Wola, Mnichów, Okręglica,
Kolonia Okręglica, Podłężyce, Ruda, Rzechta, Stawiszcze, Sucha, Sokołów, Stoczki, Wiechucice, Wiechutki, Wojciechów, Jeziory, Kamionaczyk,
Kolasa, Mokre Zborowskie,Monice.

 

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.02.2024 roku do 31.07.2024 roku

1. Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym.

Na podstawie przeprowadzonej analizy stanu bezpieczeństwa dla rejonu IX, odnotwanych zgłoszeń oraz informacji uzyskanych od lokalnej społeczności stwierdzono, iż w rejonie przystanku autobusowego „Sucha Szkoła” w miejscowości Sucha dochodzi do grupowania się osób, które dopuszczają się łamania przepisów prawa poprzez spożywanie alkoholu w miejscu niewyznaczonym oraz zakłócania spokoju mieszkańcom. Przedmiotowe zjawiska występują w szczególności w godzinach popołudniowo-nocnych w piątek i sobotę. Powyższe sytuacje wpływają negatywnie na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

2. Zakładany cel do osiągnięcia.

Zakłada się, iż po zrealizowaniu planu działania priorytetowego we wskazanym miejscu dojdzie do ograniczenia zjawiska grupowania się osób dopuszczających się łamania przepisów prawa, co w konsekwencji spowoduje spadek otrzymywanych zgłoszeń oraz w znacznym stopniu ulegnie zwiększeniu poczucie bezpieczeństwa i spokoju społeczności lokalnej. 
Ocena realizacji planu zostanie oparta na ponownym przeprowadzeniu analizy oraz informacji uzyskanych od społeczności lokalnej.

3. Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

- Przeprowadzanie systematycznych kontroli wskazanego miejsca ze zwróceniem szczególnej uwagi, czy zastane osoby nie wykraczają przeciwko przepisom prawa oraz adekwatna reakcja w przypadku ujawnienia czynów zabronionych – w trakcie realizacji planu,
- Przeprowadzanie w trakcie pełnionych służb obchodowych rozmów profilaktycznych z mieszkańcami, informując o toku postępowania w przypadku ujawnienia zachowań niezgodnych z prawem i naruszających porządek publiczny – w trakcie realizacji planu,
- Skierowanie wniosku do kierownika ogniwa patrolowo-interwencyjnego KPP w Sieradzu o dokonywanie przez służby patrolowe na II i III zmianie w piątek i sobotę kontroli w rejonie przystanku autobusowego w Suchej w zakresie przestrzegania ładu i porządku publicznego – do dnia 15.03.2023 r.,
- Sporządzenie pisma do Urzędu Gminy w Sieradz celem współpracy w zakresie realizowanego przez dzielnicowego planu działania priorytetowego – do dnia 15.03.2023 r.,
- Przekazanie sołtysowi m. Sucha założeń planu działania priorytetowego celem rozpropagowania  wśród społeczności lokalnej – do dnia 15.04.2023 r.

4. Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań.

- Urząd Gminy w Sieradzu – współpraca w celu ograniczenia zjawisk naruszających porządek prawny oraz uprzątnięcie terenu po ewentualnym wystąpieniu zjawiska zaśmiecenia terenu przy przystanku autobusowym w ramach realizowanego przez dzielnicowego planu działania priorytetowego,
- Sołtys sołectwa Sucha – rozpropagowanie wśród społeczności lokalnej założeń wynikających z planu działania priorytetowego,
- Inne podmioty nieuwzględnione podczas sporządzania planu, a mogące mieć  wpływ na poprawę bezpieczeństwa.
 

Powrót na górę strony