Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KRAJOWA MAPA ZGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

W pierwszych dniach września 2016 roku w województwie łódzkim ruszy program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł wspólnie z policją zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa w swoje okolicy. Będzie mógł zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Zarazem każdy obywatel może sprawdzić za pośrednictwem mapy czy w jego okolicy jest bezpiecznie. To innowacyjne narzędzie w rękach policji będzie służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

        Ten program ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. W wersji pilotażowej funkcjonował na terenie garnizonu stołecznego Warszawy, Podlasia i Pomorza. docelowo swoim zasięgiem obejmie również cały kraj. „Mapa” jest dostępna na stronie internetowej www.policja.gov.pl. Obsługa strony została zaprojektowana bezproblemowo, wręcz intuicyjnie i każdy z nas może z niej  skorzystać.

Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierają się na trzech filarach:

- w pierwszym filarze gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych;

- drugi filar to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych;

- trzeci filar opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji.

Warto podkreślić, że teraz także Ty, możesz mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, funkcjonariusze wprowadzą je na stronę internetową. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli, a nawet pojedynczych ulic. 

UWAGA!

"Mapa" nie będzie służyła do zgłaszania natychmiastowej, pilnej interwencji Policji
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

KPP Wieluń/KPP Sieradz

 

 

Pliki do pobrania

  • 2.27 MB
Powrót na górę strony