Dzięki reakcji policjantów noc spędziła w domu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki reakcji policjantów noc spędziła w domu

Dzięki doświadczeniu policjantów z Oddziału Patrolowo - Interwencyjnego sieradzkiej komendy starsza schorowana kobieta szybko znalazła pomoc i bezpiecznie wróciła do miejsca zamieszkania.

        31 października 2018 r. około godziny 23.40 policjanci patrolujący miasto zauważyli na ulicy Łokietka w Sieradzu idącą chodnikiem starszą kobietę. Starsza pani poruszała się po ulicy bez wyraźnego celu. Z uwagi na późną porę i mało sprzyjającą aurę mundurowi postanowili zainteresować się sytuacją i porozmawiać z seniorką. Według jej wypowiedzi wyszła z domu do piekarni gdyż powinna zrobić kanapki dla córki. Z uwagi na dalsze błędne podawanie faktów, funkcjonariusze podjęli próbę ustalenia adresu jej zamieszkania. Po kilku chwilach znaleźli jej dowód osobisty i razem pojechali do miejsca jej zamieszkania. Niestety nikt nie otwierał drzwi. Dopiero po konsultacji z sąsiadami okazało się, że kobieta pod wskazanym adresem zamieszkuje sama a sąsiedzi w ramach swoich możliwości pomagają jej w różnych codziennych sytuacjach. Starszą panią pozostawiono pod ich opieką. Sami  zobowiązali się do poinformowania rodziny o zdarzeniu.

         Policja zwraca się z apelem do rodzin i opiekunów osób starszych, szczególnie mających kłopoty z pamięcią bądź chorych na alzheimera  o umieszczenie w ubraniach  tych osób informacji zawierającej  dane osobowe, a także numer telefonu do członka rodziny. Informacja ta może być w formie zapisanej kartki papieru w kieszeni płaszcza czy kurtki. Może też być przyszyta od wewnętrznej strony ubrania. Niewątpliwie ułatwi to służbom kontakt z rodziną w tego typu sytuacjach.