WYPADEK S - 8 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

WYPADEK S - 8

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do którego doszło na trasie szybkiego ruchu S- 8 tuż za węzłem drogowym Sieradz Wschód.

         25 stycznia 2018r. około godziny 12.00 na trasie szybkiego ruchu S – 8 tuż za węzłem Sieradz Wschód w kierunku na Wrocław doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń kierujący oplem astrą 73 – letni mieszkaniec Łęczycy z nieustalonych przyczyn jechał pasem ruchu przeznaczonym do jazdy w kierunku Wrocławia pod „prąd”. W wyniku takiej jazdy doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem typu bus – oplem vivaro. Samochód ten pod wpływem siły uderzenia przewrócił się na bok, zatrzymując się kilkanaście metrów dalej. W efekcie zderzenia kierujący oplem astrą poniósł śmierć na miejscu, zaś podróżujący z nim pasażer został przewieziony do szpitala. Również 7 obywateli Łotwy podróżujących busem z obrażeniami ciała zostało hospitalizowanych. Kierujący nim 30 – letni mężczyzna był trzeźwy. Od kierowcy astry pobrano krew do badań. Oba pasy ruchu w kierunku Wrocławia zostały zablokowane. Policja zorganizowała objazd „starą” drogą krajową nr 12/14 przez Sieradz. Ruch pojazdów odbywał się płynnie.

Policja po raz kolejny zwraca się  z apelem do kierowców o rozważną jazdę. Pamiętajmy, żeby zwracać uwagę na oznaczenia dróg, pionowe i poziome.