Śmiertelne dachowanie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne dachowanie

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w okolicy miejscowości Stawiszcze gm. Sieradz. Zginął 24-letni kierujący.

 

26 grudnia 2017r. około godziny 7.30 na drodze w miejscowości Stawiszcze koło Sieradza doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń kierujący bmw jadąc od strony Zduńskiej Woli w kierunku Sieradza zjechał na lewe pobocze, a następnie przodem pojazdu uderzył w podjazd prowadzący do posesji. W wyniku uderzenia samochód dachował. Kierujący samochodem 24 – letni mieszkaniec Sieradza pomimo podjętej na miejscu reanimacji zmarł. Droga została zablokowana. Na miejscu pracują policyjni technicy pod nadzorem prokuratora. Policja zorganizowała objazdy trasą szybkiego ruchu S -8.

Policja zwraca się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie kierowania samochodami z uwagi na niesprzyjającą aurę. Aktualnie bardzo często nawierzchnia drogi będzie mokra co przy porannych ochłodzeniach może powodować lokalnie szadź. Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków jest nadmierna prędkość.