Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek w miejscowości Gać Warcka - policjanci apeluja o rozwagę!

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku ze skutkiem śmiertelnym do którego doszło w okolicy miejscowości Gać Warcka gm. Warta.

02.12.2017r. około godziny 11.15 na drodze powiatowej numer 710 w okolicy miejscowości gać Warcka gm. Warta doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem osobowym marki volvo jadąc od strony Warty w kierunku Błaszek z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze, a następnie prawym  bokiem samochodu uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia 36-letni kierowca, mieszkaniec gm. Warta poniósł śmierć na miejscu. Podróżujący z nim 14 – letni chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Doga przez godzinę była całkowicie zablokowana. Później ruch odbywał  się wahadłowo.

Policja zwraca się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie kierowania samochodami z uwagi na niesprzyjającą aurę. Aktualnie bardzo często nawierzchnia drogi będzie mokra, a na drodze mogą znajdować się liście co może powodować mniejszą przyczepność opon. Do tego dochodzi szybko zapadający zmierzch, który ogranicza widoczność, a także poruszający się poboczem piesi i rowerzyści, którzy niestety nie zawsze mają na sobie elementy odblaskowe. Pamiętajmy jedźmy wolniej, a przez to bezpieczniej.