ZABLOKOWANA S-8 - AKTUALIZACJA - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

ZABLOKOWANA S-8 - AKTUALIZACJA

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia drogowego na drodze szybkiego ruchu S - 8

          11 lipca 2017r. około godziny 04.15 dyżurny sieradzkiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na trasie szybkiego ruchu S – 8.  Na odcinku drogi pomiędzy węzłem Sieradz – Południe – Złoczew w kierunku na Wrocław. Według wstępnych ustaleń kierujący ciężarówką marki Scania z naczepą z nieustalonych na chwilę obecną powodów ciężarówka zjechała na pobocze po czym wywróciła się. Przewożone w naczepie artykuły spożywcze rozsypały się, blokując oba pasy ruchu. Droga będzie zablokowana prawdopodobnie do godziny 10.30 – 11.00. Kierujący ciężarówką mieszkaniec Strykowa był trzeźwy. Aktualnie przebywa w sieradzkim szpitalu. Policja zorganizowała objazdy „starą” drogą krajową numer 14, od węzła Sieradz – Południe do Złoczewa gdzie można z powrotem wjechać na S-8.

          Policja zakończyła czynności na miejscu zdarzenia około godziny 11.20. Miejsce przekazano służbom porządkowym zarządcy drogi, któe przystąpiły do sprzątania. Według nich prace porządkowe pozwalające na udrożnienie ruchu powinny zakończyć się do godziny 18.00. Nadal obowiązują objazdy drogą krajową numer 14. Zjazd z S-8 na węźle Sieradz Wschód, ewentualnie Sieradz - Południe. Wjazd na węźle Złoczew. Niemniej z uwagi na wzrost natężena ruchu pojazdów na drodze krajowj numer 14 mogą się tam tworzyć lokalne utrudnienia w ruchu.

         Policja zwraca się z apelem o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym W dłuższe trasy powinniśmy siadać wypoczęci. W trakcie podróży gdy tylko poczujemy znużenie lub senność bezwzględnie powinniśmy zjechać na parking aby kilkanaście minut wypocząć. Zaśnięcie za kierownicą oprócz szybkości i jazdy pod wpływem alkoholu jest jedną z głównych przyczyn wypadków.