BEZPIECZEŃSTWO DZIECI - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI

Dzisiaj budynek Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu już kolejny raz w ostatnim czasie, gościł najmłodszych mieszkańców Sieradza.

                  21 czerwca 2017r. policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola numer  15 w Sieradzu. Przedszkolakami zaopiekowały się policjantki z Zespołu ds. Nieletnich sieradzkiej komendy. W ramach wizyty dzieciaki miały możliwość zajrzeć między innymi na dyżurkę gdzie zapoznały się z pracą oficera dyżurnego policji. Zobaczyły Sieradz w ramach miejskiego monitoringu. Oczywiście zapoznały się także z wyposażaniem policyjnego radiowozu, a część z nich pobrudziła sobie palce gdy w ramach zabawy policjantka pobierała od nich odciski palców. Duże wrażenie zrobił  na nich pokaz tresury policyjnego psa. Jednak na początku wizyty nie mogło zabraknąć pogadanki w związku z e zbliżającymi się wakacjami. W jej ramach przypomniano najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą w domu, jak i na ulicy. Na koniec wizyty każde dziecko otrzymało gadżety w postaci opaski odblaskowej i ulotki.

                Należy zaznaczyć, że nie są to jedyne działania policjantów nakierowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Już od kilku tygodni sieradzcy dzielnicowi realizują program prewencyjny „Kręci nas Bezpieczeństwo„ W jego ramach funkcjonariusze odwiedzają szkoły podstawowe z naszego terenu gdzie przeprowadzają pogadanki z dziećmi w wieku 6 -8 lat. W czasie tych spotkań poruszają tematykę bezpiecznego spędzania czasu w czasie wakacji. Szczególną uwagę poświęca się bezpiecznemu zachowaniu nad wodą jak i podstawowym przepisom w zakresie ruchu drogowego. Również dużą uwagę przykładają do wyjaśnienia jak mają się zachować w razie ataku psa. Uczą dzieci konkretnego zachowania w tym między innymi przybierania pozycji na tzw. "żółwia".

                  W czasie wakacji tego typu spotkania policjantki prowadzić będą w ramach kolonii i półkolonii organizowanych na terenie powiatu sieradzkiego.